Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze života se psem

Příspěvky

Vánoční trapas

15. 1. 2014

Vánoce s čtyřletým dítětem patří mezi nejkrásnější. Fantazie už jede naplno a svět pohádek a reality se prolíná v kouzelný dětský svět. Proto jsem také poslední měsíc roku pohádkově pojala.

 

Sranda závod 2014

15. 1. 2014

Pro tradiční klání našich psovodů bylo vybráno magické datum 11.1. Po vánočním tloustnutí je třeba se vrhnout na trochu pohybu, nejlépe si pěkně zaběhat na čas. Letošní teplá zima nám vytvořila výborné podmínky a tak jsme se nemuseli bát omrzlin a foukání do balonků policajtů.

 

Ztracený pes

11. 7. 2013

Váhala jsem, zda to dát do Perliček, nebo sem. Ale Perličky se mi nějak moc rozrůstají (není divu, při mé osobě), tak volba nakonec padla sem.

 

Kterak jsem propásla cestu do Vídně

11. 7. 2013

Nejeden z vás, jak je vidět z ohlasů, si povšimnul, že se Dixie Pixie objevila na krycím listě. Ale na štěňátka se stále ještě těšit nemůžeme.  Propásla jsem to!

 

 

Czakiru přejelo auto

11. 7. 2013

Ono se někdy na našem webu může zdát, že je nuda, ale nenechte se mýlit, nenudíme se nikdy. Slovo nuda se v mém slovníku přestalo vyskytovat někdy s odchodem puberty.  A když vlastníte tři děti a dva psy, máte o zábavu postaráno.

 

Rok 2012 - je nám fajn

27. 1. 2013

 

Rok 2011 - rok růstu

1. 1. 2012

 

Jak se holky vyfotily

16. 1. 2011

Když hovawart dovrší věk jednoho roku, začne se blížit chvíle, kdy je na čase objednat rentgen kyčlí.  Každý ví, jak je to důležité a každý se této chvíle bojí. Bojí jednak proto, že se psí miláček musí uspat a všichni víme, že každá narkóza může být  riziková, ale bojí se i proto, že chovatelské nároky jsou u hovíků vysoké  a dysplazie je potvora nevyzpytatelná.

Abych tu osudovou chvíli co nejvíce oddálila, rozhodla jsem se  s Czakirkou počkat, až i Dixie doroste do správného věku. S novým rokem jsme se tedy do tohoto obávaného jablíčka zakously.

 

Rok 2010 - rok miminka

11. 1. 2011

 

Jak byly holky svedeny

23. 5. 2010

Rostou nám štěňata,  rostou. Ztratily štěněcí srst, vytáhly se jim nožičky a  vypadaly zoubky. Nelekejte se, hned jim narostly nové a mnohem hezčí. Zkrátka, z potřeštěných štěňat se stávají chichotající se puberťačky a to je čas, kdy majitel musí pomyslet na svod mladých. A kdyby náhodou zapomněl, měl by mu to připomenout chovatel z rodné chovatelské stanice.  Ale my jsme nezapomněli  a potěšilo nás, že si chovatelky vybraly právě svod na Knížecím  rybníku za svátek svých odchovanců. Konečně uvidíme, jak se vrhy povedly!