Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chovatelské strasti

Příspěvky

Jak krmit štěně

2. 12. 2015

 

Duhová děťátka přicházejí

9. 10. 2015

Porod je nevyčerpatelné téma.  Už jen proto, že jeho průběh je těžko předvídatelný, pokaždé svůj, většinou se šťastným koncem, ale někdy i tragickým.  Každý chovatel vám může povyprávět. Tak tedy - i já. Pro poučení, pro zvědavost a nebo prostě - jen tak. Pro sdílení radosti z mrňousů.

 

Dysplazie kyčelního kloubu

29. 1. 2011

Když už máme za sebou rentgenování, mohu zúročit načtené a nahledané informace a vložit pro případné zájemce  takový podrobnější  výpis  z internetu o problematice  tohoto nejčastějšího ortopedického onemocnění psů.  Protože každému budoucímu a současnému majiteli štěňat, obzvášť je-li začátečník, se může  hodit, že nemusí pracně brouzdat netem. Nicméně předem podotýkám, že některé poznatky či názory jsou jak mezi chovateli, tak mezi veterinárními praktiky nejednotné, některé až kontraverzní, proto svůj názor na věc si musí každý učinit sám za sebe. Výzkum v budoucnu snad konečně vyřeší řadu stávajících otazníkům a doufám, že  postižených psů bude i nadále ubývat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Chovatelské strasti | Komentářů: 2

Jakou budou mít barvu hovawartí štěňata?

4. 2. 2009

Bonitací  se z Berta stal plemeník a ze mě najednou paní chovatelka, ač jsem  v životě neodchovala ani jediné psí štěňátko. V této souvislosti mi nezbývá, než si rychle doplňovat vzdělání v této oblasti. Jako první mě zaskočilo přání majitele fenky, že by chtěli černé štěňátko. Může se Bertovi narodit černý potomek?