Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze života se psem

Příspěvky

Přichází princezna

17. 8. 2009

Konečně přišel toužebně očekávaný den a ač člověka malinko trápí svědomí, že odtrhne mládě od matky, přesto se sobecky těší na něžná očička a hebký kožíšek štěněte. Pečlivě jsme zvažovali, co vzít na cestu, zda kromě vody, ručníků a misky na vodu přibalit rovněž vodítko a obojek, když štěně nemá ponětí, k čemu je to dobré. Zatímco hlava rodiny se děsila, aby nám štěně při přestávkách neuteklo, nebo nedejbože neskočilo pod projíždějící auto, já zastávala stanovisko, že štěně není hloupé, aby někam zdrhalo, když jen s lidmi je v bezpečí.

 

Návštěva štěňat číslo dvě

14. 8. 2009

Tentokrát si počasíčko vybralo opačný extrém a sluníčko nás celou cestu ujišťovalo, že dnes je tropický den.  Ale nám to bylo fuk, kdyby mráz štípal do tváří, či tajfun nás sfoukával ze silnice, my jsme se těšili na štěňátko a dnes už jsem jeli za tou naší holkou s oranžovou šňůrečkou. A tak cesta rychle utíkala.

 

Poprvé u štěňátek

13. 8. 2009

Konečně se přiblížil den prvního kontaktu s naším budoucím přírůstkem.  Počasí se rozhodlo  být co nejzlomyslnější a tak po týdnu, kdy sluncem hýřilo, probudili jsme se za zvuků tekoucí vodní clony. Lilo a lilo. Protože do Prahy  není tak daleko, nemuseli jsme vstávat v nějakou příšernou hodinu a  tak teprve po půl desáté se celá rodinná smečka nastěhovala auta.  Ano, naše budoucí štěně je původem z města měst.  Rodilý Pražák.

 

Co jsme dělali v roce 2008

6. 1. 2009

 Protože nám vládne nový rok, přesunula jsem všechny loňské novinky sem, jako do archivu. Nechť se nám to neplete pod klávesnici.

 

Vaření pod psa

31. 10. 2008

Podzim přinesl do našich obchodů překrásné kapustové hlávky a při pohledu na ně, přepadla mě šílená chuť na oblíbený pokrm mého dětství – kapustové karbanátky. I když jako dítě jsem moc zeleninu nemusela, babiččiny kapusťáky, hm…panečku – těch se nedalo přejíst! Když se v kalendáři náhle zaskvělo volno, okamžitě jsem se rozhodla část času věnovat  kuchyňské alchymii.

 

Na borůvkách

18. 7. 2008

K mému létu patří borůvky stejně, jako sníh k zimě a tak jsem využila jedné vzácně volné soboty a hned jak se mi podařilo lidskou smečku zasytit obědem, vytáhla jsem milovanou bandasku po babičce, nastříkala na sebe a synátory repelent BIO-kvality a vyrazili jsme směr borůvkové lesy.

 

Bez práce nejsou koláče

17. 6. 2008

A ani cvičák se bez brigád neobejde. A tak se každý rok sejdou psí nadšenci a renovují,  zušlechťují a vylepšují prostory určené pro výcvik psů. Je povinností každého člena odpracovat určitý počet hodin ročně. Vyvléci se z toho můžou jen osoby totálně zaneprázdněné, či bohaté – v tom případě se ale musí vyplatit.

 

Každé jaro pampelišky

21. 5. 2008

 

Milý deníčku!

24. 4. 2008

Motto:   "Každý člověk má v sobě blba a jde jen o to ho objevit"

                                                                            Vladimír Borecký

 

Studie o vlivu hvězd na povahu hovawarta Berta

15. 4. 2008

Všimla jsem si, že mnoho majitelů tohoto univerzálního plemene má sklon často sahat až k okultním vědám oficiální vědou zavržených, aby se dobrali vysvětlení povah psů.  Jen díky astrologii jsou schopni  akceptovat celou škálu neuvěřitelných jevů, ke kterým v soužití s jejich psím přítelem či přítelkyní dochází a s kterými jsou konfrontováni. Inspirovala jsem se a  rozhodla se rovněž nahlédnout do tajemství, které našemu psímu nadělení chlupaté sudičky nadělily do porodní bedny.