Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme rádi zvířata

Příspěvky

Kočičí adventní horor

15. 1. 2014

 

Běžela myška okolo bříška

7. 8. 2010

To je oblíbená hra naší Verunky. Jezdíme prstíkem kolem pupíku a pak se za pořádného smíchu schováme v podpažní jamce…Pojednou však milá hra dostává nahořklou příchuť, kterou cítím při vyslovení slova myš.  Není  myš, jako myš. Je taky myš domácí, všetečný a neoblíbený škůdce.

 

Léčba pomocí zvířat

24. 1. 2008

Každý ví, že pes je zvíře léčivé. Máte-li doma 45 kg hovíka a k tomu ještě 6 kg garfieldoviny, tj. 51 kg bioenergie, pak  s takovou domácí lékárnou si nějaký ten bacil  moc neškrtne.  Členové rodiny mají imunitní systém řádně rozvinutý a vytrénovaný, neboť  chlupáči každodenně zajistí pravidelný přísun nových chlupů a prachu a postarají se poctivě o rovnoměrné rozptýlení.  
 

Císařata se chystají do světa

16. 1. 2008

Koťata rostla a vyrostla. No ještě aby ne, když baští půl kila masíčka denně.
 

Předvánoční úklid

21. 11. 2007

Čerstvě Obrazek napadlý sníh mi připomněl, že advent a s ním i Vánoce se blíží.  Uvězněna  nepřízní počasí, rozhlédla jsem se bystrým obrýleným okem po své domácnosti a zděšeně zjistila, že nepořádek se stal absolutním vládcem našeho domova.

 

Jak odčervit koťata

6. 11. 2007

Sousedovic kočka, životem protřelá a zkušená, vědoucí, že pán jí utopí koťata dříve než začnou koukat,  pořídí si mazaně čilé potomstvo na vaší půdě se senem.  Jakmile nestíhá hladové krky nakrmit, vyzbrojena zkušeností, že pokud bude dostatečně loudit, dříve či později ji nakrmíte (neb víte, že soused zastává středověko-stále-živoucí teorii, že kočka si potravu musí nalovit, jinak je k ničemu), naučí potomstvo hladově koukat na vaše dveře.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Máme rádi zvířata | Komentářů: 1

Pohádka o kočičce (2)

30. 10. 2007

Večerní drama 

Obrazek

Kočičí zrzounek nešel do světa, odstěhoval k nám a stal se právoplatným členem naší smečky Nemohli jsme ho pojmenovat jinak, než Garfield. Jak Garfieldek rostl, každý, kdo ho uviděl, podlehl jeho kouzlu. Po otci zdědil majestát, po matce hedvábnou srst a všetečnou povahu. Výchovou Bertem nabyl dojmu, že je rodem pes a aportovat se naučil mnohem lépe, než Bert.

 

Pohádka o kočičce (1)

30. 10. 2007

Hlavní aktér se představuje

Tentokrát to nebude o psech, neboť zvířat je na světě spousta.  Hlavním hrdinou vyprávění dnes bude kočka Micka. Když jsem si mohla  užívat s kočičkou já, nechť si zprostředkovaně užijí i naši případní čtenáři. 

Kočka Micka byla mojí matce seslána z nebes.  (Údajně. Příslušnému zázraku jsem přítomna nebyla.) Našla ji totiž jako odrostlé kotě zoufale mňoukající na střeše garáže, kam ji nějaká dobrá duše odložila. Sundat nebohé zvíře ze střechy byla akce málem pro hasiče, ale s pomocí ochotných sousedů se úspěšně zdařila.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Máme rádi zvířata | Komentářů: 0