Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čteme (nejen) o psech

Příspěvky

Čtečce budiž chvála!

3. 4. 2013

Znáte čtečku, máte čtečku? Takové to zařízení, které má nahradit knihy?    Poněvadž jsem knižní mol od genetického založení, nemohla mi existence takového vynálezu ujít.

 

Mají zvířata morálku?

23. 10. 2009

Snad nevadí, že tentokrát se nejedná o knihu, převzala jsem zajímavý článek z Blistů, kde by upadl v zapomnění, nám pejskařům je téma milé a vědecky potvrzuje naše každodenní zkušenosti  - že zvířata jsou mnohem složitější bytosti, než se nám snaží konzumní společnost nakukat.

 

Legenda o Gelertovi

1. 10. 2009

Poslyšte příběh, jehož původ se ztrácí v mlhách času ...

 

Výcvik všestranného psa Manfreda Müllera

14. 9. 2009

ObrazekKaždý kynolog se musí nepřetržitě vzdělávat. Kdo si myslí, že o psech ví všechno, tomu  pravděpodobně dávno ujel vlak a ustrnul na svých vlastních dogmatech. Příprava na štěně nás celou rodinu uvrhla do opětovného čtení příruček o chovu psů, jejich výchově a nápravě chyb, které jako obvykle, přes všechna dobrá předsevzetí napácháme. A tak mi do rukou padla kniha německého autora, slibující proměnu štěněte na geniálního psa v minimálním čase.

 

Strážci domova Heleny Kholové

3. 6. 2009

Tato kniha mi padla do ruky čirou náhodou, když jsem nedávno hledala něco optimistického na čtení. Snad mi měla ukázat, že skvělých psů je plný svět a že určitě zase budu mít v rukách další šikovný čumáček. 

 

Babky na divoko Mileny Holcové

11. 7. 2008

Máme okurkovou sezónu, psi jsou zalezlí ve stínu či schovaní před lijavcem a tak je potřeba sáhnout po pěkném dovolenkovém čtení. Doporučuji sehnat některou z knih Mileny Holcové. Vzhledem k jejímu vnímání světa musí být fajn ženská! 
 

Vidlačka z Chytrova Gabriely Doušové

28. 2. 2008

Přes zimu jsem nashromáždila docela pěknou řádku literatury, navozující dobrou náladu. Bude to taková malá příruční lékárnička, kam se dá sáhnout, když na člověka lehá splín, smutek, nebo nedejbože dokonce deprese. S přibývajícím sluníčkem se bude naše nálada jistě jen a jen zlepšovat, ale povzbuzovčů není nikdy dost. Možná přijdou vhod i v létě. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Čteme (nejen) o psech | Komentářů: 1

Papoušek na smetaně Evy Brabcové

9. 11. 2007

Pro pošmourné listopadové večery se hodí něco veselého ke čtení.  Zrovínka něco takového v ruce mám a protože humoristické literatury nikdy není dost, rozhodla jsem se podělit o čtenářský zážitek. Je to knížka pro milovníky psů jako stvořená, v hlavní roli sice není pes, ale paní Vilma, vlastnící  štěně jorka Abi, roztomile pubertální dceru Kamilu a naprosto nepraktického tatínka.