Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nápady a rady

Příspěvky

Perníkování

18. 12. 2009

Když mi bylo asi tak 14 a začala jsem se, spíš nuceně,než dobrovolně, rozhlížet v kuchyni, okouzlila mě v jednom časopise pro ženy a dívky fotografie perníkové chaloupky. Nebylo  to sice  umělecké dílo, spíš kýč, ale očím odrostlého dítěte připadala zasněžená chaloupka s pár stromečky jak  pohled za zrcadlo….Následujících pěkných pár  let jsem strávila řadou neúspěšných pokusů, které by slabší povahy spolehlivě odradily, udeptaly  a umořily.

 

Jak jsme vyráběli adventní věnec

4. 12. 2009

ObrazekPravda, máme časový skluz. Jakožto matka odrůstajících potomků jsem dokonce tajně doufala, že bychom se letos bez věnce mohli obejít. Leč ejhle, chlapcům samozřejmě začátek adventu neušel, okamžitě zavětřili, že je chce rodič obelstít a připravit je o domácí jistoty a tradice. Tak jsem povzdechla, zakoupila pro jistotu nějakou tu náplň do mikulášské punčochy, abych se vyhla  smutným očičkám a na výletě v lese jsme s Čakirkou posbíraly nějaký ten čerstvý, pryskyřicí vonící materiál.

 

Upečme si čaj!

19. 8. 2008

Bartolomějské deště předznamenaly nástup poletí, sluníčko se již zcela jistě vzdaluje a dokonce i kynoložky by se měly zamyslet, co odpoví, až se jich zima zeptá…

 

 

 

Jak naučit psa nekrást dětské hračky

26. 2. 2008

Pokud svého psa včas naučíte nevšímat si hraček určených pro vaše dítě, ušetříte si do budoucna spoustu nervů.  Nejlépe začít s nácvikem včas, optimálně s novou hračkou, protože ta psa prozatím příliš nepřitahuje. Jakmile dítě začne hračku aktivně používat, patlat ji jídlem a tahat sem a tam, stane se pro psa mimořádně zajímavým objektem. 

 

Ponožky ... s přírodním vyhříváním ...

21. 2. 2008

Při brouzdání v netové pavučině jsem narazila na docela zajímavý tip. Protože kynologové, jak jsem zjistila, fungují za každého počasí, často, jakožto změkčilá teplomilná bytost, trpím zimou na některých akcích jak zvíře. (Ne jako pes. Psům takové počasí svědčí.) Při nejbližší příležitosti nápad určitě vyzkouším. Radu pokytuji v původní formě.

 

Vánoční pečivo pro psa

11. 12. 2007

Kdo má rád pečení vánočního cukroví, toho jistě napadne, že pejsek je při rodinném mlsání ošizen. Ti  se slabou vůlí podlehnou žadonícím očičkám a nakrmí psa vanilkovými rohlíčky,  ovšem my rozumnější připravíme svému mazlíčkovi jeho vlastní krabici s dobrotou. Tak a  jak na to?