Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy

Příspěvky

Reportáž psaná na oprátce

16. 5. 2011

Že si nedám pokoj.  Jako bych nevěděla, že klubové výstavy nám nejsou souzeny. Jako blbá můra zas a znovu kroužím, abych skončila s popáleným křídlem.  Osudu zkrátka člověk neujde.  Pár let uplynulo,  ale stará hra se znovu rozehrála.

 

Dubnová MVP České Budějovice 2011

26. 4. 2011

Tak jsme tu letošní sezónu konečně zahájili. Správný den mi připomnělo hodně lidí a  proto jsme za slunečného počasí  projeli v koloně branou výstaviště. Páneček pravil, že se nikde mačkat nebude a zaparkoval hned za ní.  Nelíbilo se mi to.

 

Jak jsme (ne)zahájili výstavní sezónu

6. 3. 2011

Těšila jsem se na březen jak malé dítě.  Konečně mi někdo odborným okem zhodnotí, do jaké že to krásy dorostly moje psí holky. Po loňské nevydařené sezóně  toho máme k dohánění hodně a tak jsem se těšila na šikovnou psí rozcvičku na Jihočeské oblastní výstavě.

 

MVP České Budějovice 10.10.2010

11. 10. 2010

Letos jsem neměla moc na vybranou. Z výstav jsem musela vybrat jen ty, které máme v dosahu, aby netrpěl nejmladší člen smečky. Poslední příležitost v letošním roce se naskytla v Budějovicích. Že to nebude jen tak, to mi došlo okamžitě, jakmile mé oko padlo na jméno rozhodčího – úhlavní nepřítel č.1 Czakiry.  Bylo to těžké rozhodování, prověřit Czakiru ohněm a riskovat, že se v ní špatné vzpomínky probudí?  Nebo ji nechat letos již doma?

 

Už se ten Knížecí rybník

18. 5. 2010

Klubová výstava Knížecí rybník 2010

Konečně jsme se dočkali. Víc jak po roce jsme opět ocitli mezi dušičkami propadlými hovíkům. Však jsem se taky těšila! Na tu atmosféru, na přátele a známé a i na samotný kemp, protože po loňské premiéře tamtamy duněly samou chválu.

 

Kočovný cirkus na cestách aneb, všechno je jednou poprvé

12. 3. 2010

Jaro nesměle škrábe nehtíkem v kalendáři a kynologové už nedočkavostí vyskakují, kdy začne letošní sezóna. Strach je třeba plašit činy a tak nebylo co odkládat. Je třeba štěňata pomaloučku zasvětit do umění výstavního, aby si zvykla, pokud možno včas. K prvnímu otrkání se nabízela právě  Oblastní výstava a tak jsem to riskla. Je to totiž ideální prostředí pro začátečníky a milovníky pohody.

 

MVP České Budějovice aneb štěně jede do světa

27. 10. 2009

Nelekejte se, Čakirka se nestala obětí ambiciózní majitelky, která malé ubohé štěně od útlého dětství nutí k předvádění. Naše návštěva výstavy měla jen socializační záměr.  Ale pravda, přiznávám, malinko se nám stýská po starých časech.  Je docela fajn se zase nadechnout výstavní atmosféry,  skouknout pro mě doposud neznámého pana rozhodčího a podívat se, jak krásní hovíci a hovice se sešli ve výstavním kruhu.  Taky byla přihlášena jedna psí štěněcí holčička, tak jsem byla zvědavá, jestli je taky tak samá „noha“,  jako naše opice.

 

IHA München 2009

13. 3. 2009

Mnichov je metropolí Bavorska a tak nikoho jistě nepřekvapí, že největší bavorská výstava psů se koná právě tam.  Z hlediska návštěvnosti je to jistě výhra.  Ale pokud jedete se psem, opravdu si to pořádně předem  promyslete. Stát se sardinkou v krabičce na pár dlouhých hodin není velká zábava.

 

Klubová výstava České Budějovice 2009

11. 3. 2009

Neznám druhého města v Čechách, které by tak překvapovalo jako Budějovice České; pěkná je starobylá Plzeň, zajímavé jsou pestré Prachatice, zvláštní je průmyslový Liberec, ale Budějovice jsou zcela svými, zcela originálními vzdor vší smíšenině historické a moderní, nemám pro ně zkrátka jiného jména, než že jsou Florencií mezi venkovskými českými městy. Ne pro půvab vůkolí, ne pro památky všeho umění, ale pro jistou nepopiratelnou líbeznost svou.  (Jan Neruda)

 

CACIB Norimberk

27. 1. 2009

ObrazekOsměleni prvním pokusem z německé klubovky, odvážně jsme vykročili na další cestu za hranice. Propozice k výstavě jsme dostali už ve Wallersdorfu do desek, takže jsem věděla, že tam bude posuzovat tatáž rozhodčí  Ines Mirbach a to, že jsme se jí docela líbili, bylo prvotním impulsem, proč štěstí pokoušet…