Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2016 - rok radosti z potomků

5. 1. 2017

pf2017_2_na_stranky.jpg

Přejeme Vám překrásné Vánoce v duchu lidské blízkosti, lásky, přátelství a příjemné vykročení do nového roku 2017. Nechť je tento rok rokem vzájemného porozumění a  kráčejte novým rokem jen po cestách svého srdce.

 

27. listopadu

Arne složil Fpr2 za 81 bodu. Gratuluji!

25. listopadu

Velkou radost mi udělal Arcas, který složil svoji první pracovní zkoušku ZZO.

Panička ho sice cvičně přejmenovala na Paralena, ale co, zkouška je doma!

8. listopadu

Arne Cordis Paladin splnil o víkendu svou šestou výkonnostní zkoušku a to Fpr1 s 82 body. Takže si můžou s pánečkem spokojeně zazpívat "My jsme stopaři, jedna rodinááááá...."

Moc si vaší práce cením a nadšeně gratuluji!

10. října

Zažili jsme neobyčejný víkend. V sobotu se svodu mladých zúčastnil Brocky Briant a vzbudil všeobecnou pozornost. Svod absolovoval s čistým svodovým kódem 5/3a a bylo konstatováno, že se jedná o velice krásného a slibného psa. Hodnocení majitele nesmírně potěšilo a tak se určitě můžeme těšit, že jeho krásu ukáží i na příštích výstavách. Škoda jen, že se výstavní sezóna pro letošek blíží ke svému konci.

V neděli ovšem  Ardálek ukončil svou letošní sezónu velice triumfálně! Na Národní výstavě v Zabrze získal tituly V1, CWC, NPwR a BOS a splnil tak poslední podmínku k udělení titulu Polský šampion!

heartGRATULUJEME!heart

Ardálek je tedy již šampionem a může se připravit na svou bonitaci. Panička nenechává nic náhodě a tak s ním prošla sérií zdravotních vyšetření, která všechna dopadla skvěle a tak má černé na bílém, že se jedná o  zcela zdravého psa. Skvělý počin!

Brocky BriantBrissa

Bruce a Brodrik

Branny

30.září

Mám obrovskou radost, dorazily fotky od Brissy, co vám mám povídat, je celá maminka. Dozvídáme se že "z Brisinky se stala moc hezká slečna :-) Dělá nám všem velkou radost a začala už hezky hlídat své teritorium. Přes ulici má velkou kamarádku Airinku, dvouletou hovawartku. Nejraději je venku, na zahradě má několik skrýší a chodbiček, takže se nenudí. Miluje jídlo a zábavu, nejlépe když jsme všichni doma. Začala spát v boudě, tím nás mile překvapila, že jsem ji nestavěli zbytečně. Brisi se stala členkou naší rodiny a máme ji moc rádi!!! "

Je to krásná psí slečna. A i ona plní svůj úděl strážce srdcí na jedničku, jak je vidět z fotografií. heart

26. září

Tak Broučci už slaví završený první rok!  Už to nejsou štěňátka, ale pořádní hafani heart

Všechno nejlepší, chlupatá štěstíčka!

dort_k_narozenninám.gif

22. září

Pomalu si zvykáme, že do našich životů opět přibyla škola. Po patnácti letech - ve škole lépe vaří, nemusíme stříhat papírová písmenka a prvňáčci mají k dispozici i asistentku. Jinak vše při starém. Včera jsme museli shánět jeřabiny a režnou nit.  Verunce se ve škole moc líbí. A od září je členem jezdeckého oddílu. Včera prvně klusala a  ta obrovská radost!

Czakira s Dixie mají veget, dělají si co chtějí. Nejraději chodí na procházky kolem kukuřičného pole a kradou kukuřici. Což mi  pije krev, když se snažím, aby netloustly. Protože se "drevokocúr" Čoko kvůli kočičímu nalezenci z kruhového objezdu zcela odstěhoval z domova a majitel koťat, kde bylo k dispozici "želvovinové kotě" pro maminku, nechtěl dát jedno kotě samotné, přibyla k nám tříbarevná kočička Micinka. Maminčina dlouholetá kočičí společnice totiž v létě nečekaně odešla během pár vteřin buď na infarkt, nebo mrtvici.  Takže jsem dostala za úkol sehnat novou kočičí osobnost.  Stala se jí "želvovinová" kočka Sárinka. A já si užívám s dvojicí Micka - Mourek  pekelné  noce, protože koťata dělají řádný "brajgl" a rvou se jako koně. Czakira s Dixie se naučily kotěcí rvačky rovnat.  Ani si neumíte představit ten noční dusot. Tato nezbedná kotěcí dvojice mi asi způsobí nejednu vrásku.

Podařilo se mi získat nové fotografie a zprávy o Artovi, tímto paničce moc děkuji! Píše o něm: "Někdy se sice ještě chová jako štěně, ale je z něho sebevědomý pes, hodně tolerantní a řekla bych, že je ze všech psů nejchytřejší", "jinak mě pořád nepřestává udivovat, jak si nás na procházkách hlídá...vždy chodí před námi a stačí, aby nas na chvilku ztratil z dohledu a okamžitě běží zpět zkontrolovat, kde se couráme. Na každém rozcestí způsobně čeká, a když jdeme jen spolu, chodím občas docela potichu, stále otáčí hlavu a kontroluje, jestli jdu stále za ním.
Je to náš skvělý společník a parťák, absolvoval s námi uz podruhé dovolenou u moře s obytným autem... asi ji tak trochu protrpěl, ale letos se nebál vody, naopak byl z ní nadšený a hlavně, byl s námi."

Tak to vypadá, že Arto se shostil svého úkolu Strážce srdcí se ctí heart

Vymámila jsem i SMS od paničky Arissky: ta se má "moc dobře, jezdí s námi na výlety a je úžasně společenská a kamarádská, ale i výborný hlídač. Se synkem jsou správná dvojka"

Dělají mi tedy všechna štěňata velkou radost!

Brocky se na podzim zúčastní svodu mladých v H. Počernicích. 

Příští týden oslaví Broučci své nádherné první NAROZENINY. Své dětské krůčky mají za sebou a ze všech nám vyrostli řádní strážci. Majitelé mají za sebou pořádný kus práce, někdo dokonce i dvojnásobný. Už teď jim všem můžu vzkázat - jste prostě báječní  yes  a děkuji heart.

12. září

Hektické období. Ale najdou se i skvělé zprávy, jako třeba od Ardálka:

"Na včerejší Speciální výstavě IHF v Brně si Ardal ve třídě otevřené vyběhal skvělé V1, CAC"

Nebo od Brannynky, která si prvně v životě zaběhala ve výstavním kruhu a hned získala ocenění VÝBORNÁ s krásným posudkem.

Děkuji za tak skvělé zahájení podzimní sezóny!

12. srpna

Stále si užíváme léta - Verunka začala chodit na jízdárnu, takže si teď prohlíží svět z koňského hřbetu. Prázdniny, léto, psi a koně...je snad ještě něco krásnějšího? 

Bruce a Brodriček - vysmáté léto

30. července

Připomínám první uzávěrku (5.8.2016) Speciální výstavy IHF, která se koná 11.9.2016. Moraváci, nenechte si ujít laugh. Ať do konce ruku sklidíme ještě nějakou tu žeňwink. Nikdo nevěří, že máte pěkného psa, dokud ho neukážete laugh. Ať máme na tak mimořádné akci komu fandit a držet palečky.

28. července

Asi jste celí nedočkavý se dozvědět, jak jsme se měly na výcvikovém táboře. To se ani slovy vypovědět nedá. Všechny jsem si přišly na své. Verunka, Czakirka i já. Lepší odpočinek si neumíte představit. Celé dny se kousalo, kousalo, čuchalo, kousalo, cvičilo s klikrem, kousalo. Ale také jsme si užily všeho počasíčka, od tropů, ve kterých jsme se naložily do rybníka, před bouřky a deště, které tak krásně uspávají, když vám ťukají do stanové plachty, až po skvělé polojasné počasí, které tak svědčilo našim psům. Prověřily jsme tak naše tábornické schopnosti za každého počasí.  Také jsme si dopřály úžasný výlet na Dolní Moravu, kde jsme nakráčely po stezce až do nebe  a Verunka si užila v Mamutíkově vodním parku. Po návratu jsem se na FB dozvěděla, že jsme se jen o dva dny minuly s Brannynkou, protože ta byla na Dolní Moravě o pouhé dva dny později. Příští rok, jestli to vyjde, budeme muset využít času i k setkání s našimi moravskými mláďaty. Tím, jak jsme byly s Verunkou bez auta, jsme byly hodně omezeni. I když...zapomněla jsem si nabíječku na telefon a protože mám starý typ, tak mi ji nikdo nemohl půjčit. Proto byl telefon pěkně vypnutý a víte co, taková dovolená má hodně co do sebe! Ten klid...

A když už jsme s Czakirkou tak makaly, tak jsme si taky frajersky střihly zkoušku ZZO1. Jasně, byla to drzost, po naší dlouholeté nečinnosti a Czakiřině kilečkům navíc (nepodařio se jí vyšplhat na áčko) a celotýdenní únavě, jsme prolezly s odřenými zády, ale prolezly!

Tábor je nesmírně cenný především díky skvělým figurantům, kteří umějí a tak si neskutečně báječně procvičíte obrany. Figurantům nesmírný dík! Ani nedokáži říct, který byl nejlepší, všichni byli naprosto bezvadní! yesheart

7. července

To víte, že se stále něco děje, i když na stránkách je pusto.  Určitě stojí za  zmínku, že krásní černoši Ardal a Arcas si zajeli na Klubovou výstavu do Prahy pro potřebné VÝBORNÉ, Ardálek si vynahradil  Knížečák a vyběhal si dokonce pořadí V4. Takže mám velkou radost, že Arne, Ardal a Arcas mají krásně našlápnuto  k bonitaci.  Tři pejsci z jednoho vrhu, komu se to poštěstí. Do Prahy si zajela pro nové výstavní zkušenosti i Brianda a i když neměla zrovna svůj den a puberta s ní zacloumala, jsem za reprezentaci moc ráda a nabyté vědomosti zcela jistě zúročí příště.

Kdo neví, tak připomenu, že letos  bude  ještě jedna mimořádná HW výstava a to Speciální výstava hovawartů v rámci IHF dní,  kdo může, nepropásněte srpnové uzávěrky a určitě zkuste výstavní štěstí. Konkurence je mezi tolika hovawarty veliká, ale vyjet si na kvalitní rozhodčí není nikdy na škodu.

Je čas dovolených, ze Šumavy se vrátil Arník a hned jsem měla možnost si ho poňuchat, jak je vysmátý a spokojený, tato shledání jsou vždy báječná a jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla podrobnosti z jeho života. Arne se dokázal doma ztratit natolik, že je teď ve svém bydlišti slavný, hledala ho helikoptéra s termovizí! winklaugh (Je nepochybně celá maminka.)

Kluci  Brodriček a Brucem si užívají relaxace u moře, tak doufám, že nešlápnou na ježka, či nezpůsobí majitelům infarkt pomocí vyblinkané chobotničky v posteli. Krásnou dovolenou!

Verunka ukončila školkovou docházku a je z ní  chtě-nechtě čerstvoučký prvňáček. Tak rychle nám to utíká surprise

V chovatelské stanici "Z Mrazíkova" se Paxe z Kampy narodila čtyři úžasná, žíhaná štěňátka boxerů, tak máme možnost se chodit těšit a mazlit s voňavými válečky, to je něco pro Verunku! (No dobře, pro mě taky).

Na dvoře nám hnízdí ťuhýk. S paní ťuhýkovou se vydatně činí v krmení hladových ťuhýčat, tak doufám, že nevylétnou dříve, než se vrátíme z výcvikového tábora v Lukové.  Ano, odjíždíme s Verunkou a Czakirkou si pořádně zakousat, tak doufám, že si to Czakirka jako vyslouženou odměnu za loňské přenádherné Broučky pěkně užije a já ve svém věku přežiji stanování a nevyplaví nás bouřkové přeháňky. Pro mě je to událost desetiletky, kolikrát jsem musela Lukovou pod tíhou okolností vzdát. A letos ne, letos to vyjde. Jestli mě nějaká ta kroupa zabije, měla jsem vás ráda. devil

Krásné léto, přátelé a pejsci!

 

Ardal

Arcas

Ardeth

20. června

Tak si představte, že Arne si dal ke druhým narozeninám další zkoušku. Tentokrát splnil ZPU1 na VELMI DOBŘE!  Vzhledem k tomu, že rozhodčí byla p. Havlová, velice si dosaženého hodnocení cením. Je to rovněž důkaz, že Arne si vede dobře i ve stopařině. Je krásný a je šikovný a mají ho rádi. Co mu, klukovi chlupatýmu, přát víc? Moc děkuji páníčkovi, vždyť já těch narozeninových dárků dostávám víc než oslavenci yes

8. června

Sotva jsme si užili svodu, nastal shon kolem přípravy dvou akcí, Den dětí u nás na cvičáku a závod o Perníkovou kost.  Obě akce se povedly a tak jsem začala dohánět resty domácí a zahradní. Znenadání je tu opět slavny den!

Dnes slaví naše Arátka své nádherné druhé narozeniny! Už to nejsou štěňata, už mají za sebou psí pubertu a rychle spějí do úplné dopělosti. Jsem moc ráda, že ten jejich psí život je takový, jaký jsem si pro ně vysnila. Je to zásluhou jejich pánů, kteří neváhali rozšířit svou rodinu o nové právoplatné členy a láskou a starostí jim věnují svůj volný čas.  Díky vám za něj. Oni vám to vše v následujících letech svým okouzlujícím hovawartím způsobem splatí.  Máte co slavit, takže všem přeji VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

dort_k_narozenninám.gif

 

17. května

Tak se nakonec opět sešli a to bylo radosti. Broučci byli nadšeni a šťastní, že jsou mezi svými. Bylo to asi naposled, kdy se setkali v takovém počtu a ještě s mentalitou štěňat. Až se příště potkají, budou si už udržovat odstup a důstojnost vzrostlých jedinců a s nadšenýma pusinkama bude konec.  Jak vidíte, máme zachycenou celou rodinku, Zleva mamina Czakira, Brodriček, Bruce, Brianda, Branny a zprava hrdý tatínek Falcon. Náhodou, Czakirka svá štěňata přivítala s větší shovívavostí, než svého času Dixie.

Brianda poprvé ve svém životě vstoupila do výstavního kruhu a hned slavila úspěch - ve své třídě dorostu získala VN1 a tedy vyhrála!

V mezitřídě jsme zase drželi palečky Arátkům - v jednom kruhu se utkali Arne a Ardal a Arne si uhájil VÝBORNOU na klubovce a postoupil do závěrečného finále. Tam nakonec získal další pohár a umístění V4, což je nádherný úpěch v tak velké konkurenciArdálek si k našemu smutku odnesl svoje první VD hodnocení, ale to nevadí, však známe klubovky wink

V neděli nás počasí pěkně trápilo, jen tak tak, že nezačal padat sníh. Utěšovala jsem všechny, že budeme mít svod brzy za sebou a nakonec se divím, že mi nenabančili, protože jsme skončili poslední! Nicméně Broučci vzbudili velký zájem a sklidili spoustu pochval! Zkrátka, tahle štěňátka se povedla a v budoucnu o nich zcela jistě uslyšíme!

Děkuji všem, kteří věnovali svůj volný čas tak náročné akci a mám z toho nezapomenutelného víkendu velkou radost!  yesheart

10. května

Jak víte, čas pampelišek je u nás neodmyslitelně spjat s odchodem Bertíka a od loňského roku i s odchodem Garfielda. Proto má pro mě  nejkrásnější roční období nostalgický přídech ztráty a smutku. Vzpomínáme a jsme vděční chlupatým "klukům" za všechno, co nám dali a co pro nás znamenali heartheart.

Naštěstí se máme z čeho těšit a teď se právě těšíme na víkendové setkání se "štěňátky". Na svodu se setkají Branny, Bruce, Brodrick i Brianda. Také se moc těšíme na už (hodně) velká "štěňátka" - Arníka a Ardálka.  To budeme letos na Knížečáku velká psí rodina! Díky všem, co přijedete! heart

Za nádhernou  fotku Arneho děkuji Martině Vršecké!

25.dubna

Skvělý víkend! Ardálek i Arník si vyjeli opět do  výstavních kruhů.

Arne: MVP České Budějovice VÝBORNÝ V1, CAC

Ardal  Opole (Polsko), VÝBORNÝ V1, CWC, res.CACIB

Supéééééér! Díky, díky, díky! <3

22. dubna

Minulý víkend byl pracovní a pro naše pejsky úrodný. Do světa složených zkoušek vstoupit Ardal se svou první zlouškou ZZO. Téměř vzápětí přišla zpráva od Arneho, který splnil svoji již čtvrtou pracovní zkoušku a to ZZO1. Gratuluji klukům k tak skvělé práci! yes a hlavně děkuji za odvedenou práci jejich majitelům heart.

Na Arníka už se moc těšíme na MVP České Budějovice, kterou si nechceme nechat ujít. Doufám, že nezaspím.

A protože se nám po štěňatech pěkně stýská, tak jsme využili příležitosti a zajeli si do chovatelské stanice Akrimis Drslavice, kde roste 7 maličkých hovawartů a pěkně jsme si je poňuchali.  Zvlášť Verunka byla šťastná jak blecha!  Přejeme štěňátkům skvělé pánečky a děkujema paní chovatelce za krásné přijetí. Fotky mám sice ve své kvalitě, ale mám wink

Nakonec dnešního zpravodajství NENÁPADNĚ připomínám uzávěrku SVODU MLADÝCH. Přihlašte se ještě dnes, pokud jste tak neučinili. Počasí je objednané, určitě bude krásně smiley

15. dubna

Připomínám, že dnes je uzávěrka Klubové výstavy na Knížecím rybníku. Uzávěrka přihlášek na svod je 24.4., takže zbývá ještě týden, ale to uteče jako voda. Svod mladých je povinná podmínka  uchovnění. Je to vysloveně příjemná akce, není se čeho obávat,  moc se těšíme na podívanou, jak se roztomilá štěňátka mění v psí mládež. Tak šup, šup!

Sliby se nemají plnit jen o Vánocích wink

12.dubna

Ještě jsem vám neprozradila, jak si vedl Ardálek na výstavách 2-3.4.v Nitře.

MVP Nitra Winner Show         V1, CAC, res. CACIB
MVP Nitrawa Cup                    V1, CAC, res. CACIB

Je až neuvěřitelné, jak vyrovnaně si vede u různých rozhodčích.

1.dubna

Několik domácností s Broučky letos zůstalo bez velikonoční výzdoby, protože   štěňatům se zdála zajímavá, nebo naopak její umístění nepatřičné. On hovawart ihned registruje změny ve svém teritoriu a často se k nim rád vyjádří. Někdy i negativně. Snad si štěňata nevykoledovala jednu za uši. Czakira už si taky opožděně vykoledovala. Jestli si myslíte, že jsem ji roztrhla, tak ne. Přece jsem ji nechytla při činu. A musím se také držet pravidel a nenechat "hněv cloumat svým majestátem". Takže si užila a já také - jenže já s opačným znaménkem.

Všem moc děkuji za krásné fotografie a pozdravy k Velikonocům! Knížečák se blíží, takže už se moc a moc těšíme a shledání.

 

22. března

Tento víkend si Ardálek udělal s paničkou a svojí společnicí Éowin výlet do Polska na Národní výstavu psů Katowice. Jak dopadl?

Sobota:   Výborný 1, CWC

Neděle:   Výborný 1, CWC, BOB

a stal se čekatelem na Polského šampiona!!  Moc Arďovi a paničce gratulujeme a děkujeme za radost, kterou nás zásobují. Jsou to prostě srdíčkaheart.

1. března

Tak u nás nic moc, od ledna do února, počínaje Verunčinou spálou si předáváme bacily navzájem a Verunce se stále vrací rýma, jak když je začarovaná. Ale bacilům navzdory se snažíme nepropadat pesimismu a užili jsme si karnevalů a dokonce i plesu (maturitního!). První březnový den nás, jako i nejspíš vás, přivítal pěknou sněhovou nadílkou. 

Broučci dovršili pátý měsíc svého života, už jsou z nich pěkná "psiska" o váze 26-27 kg, samá ruka, samá noha, jak příroda stále velí k intenzivnímu růstu. Nezapomínejte, že vstupujete do období, kdy štěně začne testovat Vaše nastavení hranic, proto držte pevnou disciplínu a intenzivní činnost, která je utahá a zajde jim tak chuť na zlobení. Díky všem, kdo posíláte fotografie a reportáže. Jen minimum majitelů by se mohlo malinko polepšit  wink, rezervy ještě jsou. 

Naše psí  holky mají nadále nepracovní režim, což znamená, že kromě víkendových vycházek nemají intenzivní činnost a zvlášť na Czakiře se to projevuje hledáním si náhradní zábavy, jako je třeba ukradení vánoční kolekce a pečlivé vybalení celého patra figurek z pozlátek. Přežila. Příště tedy zkusila potichoučku odnést kyblík zbytků pro slepice na dvůr a tam se do něj důkladně podívat. To jí nevyšlo. Napotřetí zhltla obsah kocouřího záchodu a protože to nebylo asi nic moc, tak ho zajedla mýdlem. Ani tolik bublin, co pejsek od Čapkovy kočičky nevytvořila, ale už mi s tím kradením dochází trpělivost. Kéž už by to vysněné jaro přišlo a bacilům a lemplačení by odzvonilo.

10. února

O víkendu naši chovku na MVP Brno DUOCACIB reprezentovali Ardal a Arne. Arďa po oba dny, Arník v neděli. A jak jsme dopadli?

Ardal Cordis Paladin    VÝBORNÝ1, CAC, res. CACIB , VÝBORNÝ2

Arne Cordis Paladin    VÝBORNÝ 3

Jsou to prostě krásní psi heart  a oba rozhodčí to ve svých posudcích ocenili. Zvlášť si cením  výborných od p. Václavíka.   Děkuji za tu radost, co mi přinášíte!!!

Broučci se zatím věnují růstu a základnímu výcviku, jeden po druhém hlásí své úspěchy na cvičištích, svoji rostoucí váhu a také přezubování.  Podle nejnovějších fotek procházejí obdobím samá ruka-samá noha, ale rostou do krásy.  Nikdo z majitelů je nereklamuje wink, tak snad nezlobí a vedou si dobře.. Až na Brockyho se můžeme na všechna štěňátka těšit na Knížecícm rybníku.

A Verunka už se tento týden vrátila do školky. Prý teď řádí pro změnu neštovice surprise  A taky ji vzali do školky,  nejkrásnější dětství už nám pomalu dává vale a na podzim začne další životní etapa.

24. ledna

Snížek nám není dopřán, protože Verunka má spálu a to je na dlouhé stonání. Smutně tedy sledujeme studenou nadílku z okna. Těšíme se na Knížecí rybník,  už je čas zamlunit si chatky, pokud chystáte přespání. A jestli už plánujete  program na léto, chystá se Prodloužený hovawartí víkend 14.-17.7.2016 Dvůr Prak, Český Šternberk 47, 257 26 Divišov, na programu budou stopy s Mirkem Pospíšilem, poslušnost s Evou Štemberovou, obrany, příprava na svody/bonitace, tedy akce, která bude stát za to!.Propozice.

Přihlašování 7.2. Počet míst bude omezen na 15 wink takže to nepropásněte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. ledna

Ardal Cordis Paladin si o víkendu vyrazil na zahraniční výlet do Nitry a z MVP si přivezl svého druhého CACe!  V neděli se posunul na V3, ale i to je nádherný výsledek! Moc úspěšné dvojici gratuluji a děkuji za tak skvělou obhajobu našich barev. Brzy se staneme "postrachem" výstavních kruhů yes

15. ledna

Dnes mám pro vás zprávu, která mi přijde z těch nejkrásnějších.

Arne Cordis Paladin byl včera u pana doktora Ekra a přivezl  si parádní výsledek DKK i DLK 0/0! To je setsakra důvod k oslavě! Již třetí  z našich pejsků má otevřené dveře k psí kariéře. Děkuji!

12. ledna

Máme za sebou letošní ročník Srandazávodu. Pro nás je významný hlavně tím, že Verunka už ho neběžela s plyšákem, ale s opravdovým psem. Tím byla, jak jste zajisté uhodli, Dixie Pixie. S Czakirou jsem skončila na 11. místě (kdybych byla  mazaná, už jsem naučila Czakiru sedět v kolečku). Verunka nebyla zdaleka poslední, takže byla s umístěním nadmíru spokojená.

Víkend byl plodný i jinak, hovawartisté zahájili výstavní sezónu Hanáckou národní výstavou psů v Brně, sešlo se tam celkem 44 hovíků, což je velmi slušná účast. Měli jsme tam hned dvě želízka v ohni. V mezitřídě se nám v kruhu sešli Arne s Ardalem, takže to byl velmi napínavý boj. Se známkou VÝBORNÁ 1 a titulem CAC nakonec skončil Ardálek!  První CAC našich štěňat. Máme ohromnou radost. Pan rozhodčí vytknul Arníkovi  vesele nesený ocas a tak skončil se známkou  VD3.  Jistě jste si nemohli nevšimnout, že nám tak  připadli hned dvě finálové pozice a to už je důvod k pěkné oslavě.  Děkujeme za tak  povznášející reprezentaci! heart

Moc se těším, že se k nám letos přidají Broučci. Průkazy původu už mají a tak je fajn udělat si pěkný večer a projít si Seznam letošních výstav  a vybrat si ty nejpříhodnější. Výstavy jsou skvělá příležitost k socializaci i k prověrce plodů naší výchovy.  Nezapomínejte, že 1. uzávěrky probíhají velmi brzy, takže si termíny pečlivě hlídejte.

Nesmím zapomenout poděkovat za další fotografie, které nám majitelé štěňat průběžně zasílají.  Broučci strašně rychle rostou, už je pěkně namáhavé vzít je do náruče.  A mě se všechno zdá, že rostou do krásy, všem jim to moc sluší.

1. ledna

Máme sníh! Sice jen slaboučký nesmělý poprašek, ale náznak obratu to je.

Moc doufám, že všechna štěňata prožila novoroční noc bez újmy, jak Arátka, tak Broučkové a stejně tak i tisíce dalších pejsků, koček a dalších zvířat.  Zvířata si hlídám doma tak jako tak, i když se nebojí. Zbloudilá petarda může nadělat paseku vždycky.

Pokud mám bilancovat - byl to nádherný hřejivý rok, takový, ze kterého můžete čerpat sílu a vzpomínky, kdykoliv je vám ouvej.  Černou tečkou v té kráse byl odchod Garfieldka, ten nám stále moc chybí.  Velkou radost nám přinášely první sportovní a výstavní úspěchy Arátek, Těměř se všemi jsme se setkali, ať už na svodu, nebo na výstavě. Radost, kterou jsme si užili s Broučky - se ani nedá vypovědět - byla to nádherně pozitivně laděná smečka malých psích osobností. Do konce roku se nám pěkně povytáhli, dokončili očkovací schéma a s novým rokem se můžou vrhnout se svým neutuchajícím  nadšením do víru psího života.  Jsem moc zvědavá, jak jim to půjde a těším se, až se přiživím na sklizni radosti jejich majitelů.

Vykročte tedy statečně po cestách čerstvě narozeného roku a ať už půjdete kamkoliv, přeji Vám, ať ta Vaše cesta má srdce!