Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2017

15. 3. 2018

Ze života psího i lidského

Radostí dětí ohřejí si ruce
budou se usmívat a říkat
jsou tady Vánoce
a bílou nití zaobroubí mráz
to roztřepené
co se v nich obnosilo za tak dlouhá léta

(Jan Skácel, Vánoce dospělých)

pf2018.png

21. prosince

Pomalu k nám přicházejí Vánoce a konec dalšího roku. Byl krásný a byl šťastný. Počet členů smečky se nezměnil. To je nádherná bilance. Ano, pracovně a kynologicky jsme se flákali, ale ruku na srdce, život se psem není o honbě za tituly a o složených zkouškách. Je nám s psíma holkama dobře. Czakira se vůbec nemění, její srdce divocha věkem neutrpělo. Stále zkouší naší trpělivost, stále krade školní svačiny a jančí v bezuzdném nadšení.  Ten pes už rozum nedostane, navždy u ní budou převládat emoce. Dixie je stále sluníčkově naložený gaučáček a je čím dál mazlivější a mazlivější.  Já to nechápu, proč je rok jak přesýpací hodiny, jen se otočíš, můžeš obracet, proč se nedá zastavit? Nechci se dívat do budoucna, a pokud ano, tak jen na to pěkné, co nás ještě čeká. Třeba se v příštím roce naše smečka rozroste, kdo ví? Zatím si budeme užívat, tady a teď! Naši Strážci srdcí jsou stále ve střehu a pokud máte obdobnou ochranku, jako my, určitě se o svá srdce nemusíte bát.

Požehnané Vánoce a šťastný Nový rok, přátelé!

13. prosince

Chovatelská st. Šlovický vrch přijímá záznamy na štěňata, která budou k odběru od 10.2.18      č.t.728 844 385

10. prosince

Arne Cordis Paladin se stal tatínkem JEDNÁCTI štěňátek, narodilo se celé fotbalové družstvo - osm kluků a tři holčičky! Máme ohromnou radost a těšíme se, že jsou všichni zdraví a čiperní na světě a  teď už jen pořádně přibývat na váze, ať je svět bohatší o další pokolení pořádných hovíčků.  Gratulujeme pyšné mamince i paní chovatelce.

30. listopadu

Arne složil další zkoušku, tentokrát náročnou UPr2. To byla  panečku úspěšná sezóna! Připomínám, že moc doufáme, že se 10. prosince stane pyšným otcem štěňátek v chovatelské stanici Šlovický vrch. Přejeme Dennynce hodně sil do poslední fáze březosti a jsme moc zvědaví, kolik miminek se na svět vykulí.

7. listopadu

Jestli si myslíte, že se nic neudálo, tak to se mýlíte. Ono se toho děje, to se budete divit. Byli jsme celá rodina fandit Arníkovi v Českých Budějovicích na MVP a asi jsem fandili dobře, protože  z toho byl další V1, CAC. Vznikly tam sice nějaké organizační zmatky, díky kterým jsme zmeškali běh o res.CACIBa, ale to je jedno. Ono to vůbec nebylo tak důležité, protože jsme žili úplně jinou událostí. Den předtím prožil Arne svoji první svatbu a tak radost z jeho prvního nakrytí byla nevýslovná. Arník kryl prvně  a sám, zkrátka talent od první chvíle. Určitě při tom zúročil, že není žádný gaučový povaleč, ale sporťák :)

Ale protože štěstí se nemá zakřiknout, s velkým napětím se očekávalo potvrzení březosti.  Arne si mezitím zajel na Mistrovství republiky stopařů Hovawart klubu v Lukové u Lanškrouna a i když počasí jim nepřálo a nedělní stopy podle toho vypadaly, určitě své nově nabyté zkušenosti zúročí v budoucnosti a určitě už jen samotná účast byla čest a jsem pyšná, že se zúčastnil pes z naší chovky.

Další potěšující zpráva dorazila od paničky Arcase, která ho nechala otestovat  na degenerativní myelopathii (DM) a výsledek?

Arcas Cordis Paladin

Tested Genetically Normal

Vypadá to, že naše Arátka se tohoto onemocnění nemusí obávat. Svého ženicha se sluníčkovou povahou,  atraktivní mohutnou postavou a krásným nasrstěním si nyní můžou vybírat i plavé fenky. "Aramis" vrhu A je určitě okouzlí a nezklame.

A protože vás schválně napínám, tak tedy to nejlepší nakonec.

Vypadá to, že se dočkáme psích vnoučátek. Březost Denny Amijon Star z chovné stanice Šlovický vrch byla POTVRZENA.   Moc gratulujeme chovatelce a velice se těšíme, že se na budoucí potomstvo, které se má narodit početné a ve všech barvách, budeme smět přijet podívat.  Jsem moc ráda, že se brzánecké povahy i nadále budou vyskytovat v českém chovu, nyní obohaceny o sportovní geny yes   Držíme palce psí mamině a přejeme jí do její druhé poloviny březosti hodně zdraví!

2.10.2017

ARCAS CORDIS PALADIN   úspěšně složil bonitaci s krásným bonitačním kódem  5/1a/D2,K1,N6,S5/S povahovým testem 92 bodů  a získal tak 1. třídu chovnosti.  Stal se tak prvotřídním chovným psem!  Moc a moc gratulujeme a děkujeme paničce!šampaňské.gif

 

27.9.2017

Dovolila jsem si "zneužít" narozeninové dorty Bruce s Brodrička k připomínce, že Broučci  oslavili  dvé druhé narozeniny! Svá dětská léta mají za sebou a tento rok nakráčejí k své hovawartí dospělosti.  Všechno nejlepší!

 

26.9.2017

 

Jestli pak víte, že je za námi další klubová výstava? Oslavany, 23.9.2017.
Ardal Cordis Paladin - třída vítězů, výborný 3

 

Takhle má vypadá móóóc pěkný pes! wink  Děkujeme!

18.9.2017

Ač je to k nevíře, pracant Arne Cordis Paladin složil o víkendu další zkoušku a to UPr1. Dokonce získal za svůj pěkný výkon krásných 87 bodů. Gratulujeme!

11.9.2017

A je tu opět podzim a konec lenošení, zase zpátky do školního procesu a pracovní rutiny.  Jako chovka se ovšem flákáme, obě naše holky mají nárok na psí důchod a tak si užíváme vycházek a houbaření. Teď je to na potomcích, aby pracovali na psí kariéře. wink

Arne Cordis Paladin, chovný pes,  dostal vlastní webové stránky, moc krásné, takže se kochejte.

25.7.2017

Máme za sebou velmi vytouženou dovolenou na LVT Luková a můžete nám závidět, byla prostě suprová. Věřte, že jsme si užili každé hodiny každého dne. Cvičily se stopy, poslušnost a dvakrát denně obrana a každý udělal velké pokroky. Tedy kromě mě a Czakirky, vzhledem k tomu, že Czakirka se už zařadila mezi psí seniorky, pojaly jsme my dvě cvičení skutečně odpočinkově, tak, aby se to Čaký líbilo a aby si udržela morálku vychovaného psa.  Na opravdové cvičení tam byl Arne Cordis Paladin, který intenzivně rozvíjel své vlohy k obranám. Na zavěr tábora si Arne s pánečkem zařadili zkoušky a přestože tvrdili, že je zkouška je jen od slova zkusit, mohla si naše úspěšná dvojice připsat na své konto v pátek ZZO2, což je poslušnost podle ZVV2 a tedy nic jednoduchého a v sobotu se úspěšně pročuchali k Fpr3, takže jsem nekonečně pyšná a nafoukaná chovatelka.

Kromě cvičení jsme se chodili koupat, vrátili se na Dolní Moravu, stihli jsme zkusit i místní koníky a taky jsme si hráli a odpočívali a cpali se skvělým jídlem a sbírali psí příběhy i zkušenosti s výcvikem, děti si užily pouť a rodiče večerní posezení, prostě, jestli chcete řádnou psí dovču, můžete jet napřesrok s námi.

Velký dík za skvělou organizaci patří všem cvičitelům i figurantům, kteří při množství účastníků málem vypustili duši a přece se všem věnovali s obřím nasazením.

Takhle zkrátka vypadá Báječné léto! yesheart

 

8.6.2017

Dnes slaví své nejkrásnější narozeniny naše Arátka. Už jsou jim tři roky, od nynějška už jsou to doopravdy dospělí pejsci, ačkoliv pro nás zůstávají věčnými štěňaty. 

PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ ARISSKO, ARNÍKU, ARDÁLKU, ADRDHETKU,  ARCASI a ARTE!  VŠECHNO NEJLEPŠÍ !

dort_k_narozenninám.gif

 

 

19. května

Moc jsme si užili největší hovawartí akci roku - Knížecí rybník 2017. To je taková nádhera nemuset si dělat nervy s vlastním psem a jen fandit a držet palečky!  Už jsme měli pěkné zastoupení. Barvy black and white hájili z Arátek Arne a Ardálek. To jsou panečku kluci, úplně k pomilování. Arne nasoupil ve třídě otevřené, v obrovské konkurenci a přece si snadno získal  VÝBORNOU známku. Ardálek na to šel ještě mazaněji a soutěžil rovnou mezi šampióny ve třídě vítězů a VÝBORNÁ mu nestačila, musel si vyběhat i svůj pohár v bitvě o pořadí, takže i ve finálových soutěžích jsme měli své želízko v ohni. Dvojí šampiónek prokázal, že to ve výstavních kruzích zkrátka umí a že se neztratí ani mezi nejlepšíma z nejlepších.  Moc jsme se těšili na Broučky. Svoji výstavní premiéru měl Brocky Bryant a byl by skvěle zazářil, kdyby nebyl omylem přihlášen do třídy otevřené. Okamžitě si získal srdce paní rozhodčí, která mu prorokovala nadějnou budoucnost a taky mu to hned zapsala do skvělého posudku.  Roste z něj úžasný pejsek. V mezitřídě mezi psíma holkama si vedla perfektně Brianda, která naprostou suverénně obhájila svoji VÝBORNOU  a získala tak svoji vstupenku k nadějné bonitaci. Jak Brocky, tak Brianda nás skvěle potěšili, protože rostou do krásy. Jak se loni řešil světlý kožíšek našich Broučků, tak letos rozhodčí vychvalovali jejich správné zbarvení včetně žádoucích zesvětlení. Jo, panečku, ke kráse se musí růst, to jinak nejde. 

Počasí bylo pravé aprílové, chvilku zářilo sluníčko, chvilku nám na hlavu padaly prudké přeháňky, ale nikomu to nevadilo.  Měli jsme toho tolik k probírání!  Taky jsme stvořili pár nových fotek, takže se nezapomeňte podívat na naše nádherné Strážce srdcí.

5. května

A máme zrentgenovány kluky Bruce a Brodrička.

Bruce Cordis Paladin      DKK  0/0, DLK 0/0,  OCD negativní

Brodrick Cordis Paladin      DKK  1/1, DLK 0/0,  OCD negativní

Mám tedy radost, že kluci jsou z psího ortopedického hlediska v pořádku!   Myslím, že je to moc pěkný výsledek, beztak ty jedničky budou stejně z toho, jak sígr Bruce ubohého Brodrička pod sebou neustále válcuje. A kromě toho, je květen a to jsem už zvyklá, že nemůže být stále jen posvícení a ještě bych zpychla. Málokdo má zrentgenováno jedinců psů z jednoho vrhu, v tomto ohledu jsme naprosto skvělí, mám samé zodpovědné majitele!

Velice děkuji majitelům Bruce a Brodrička, že  kluky nechali všestranně prověřit, ačkoliv je mají především pro radost (a posilování nervů) a do chovu se nechystají. Taková zodpovědnost se vidí málokdy a velice si jich  poctivého přístupu vážím! Jste báječní! heartyes

27. dubna

Pokračuji v slízávání chovatelské smetánky! Další návštěva u pana doktora Ekra, tentokrát to má za sebou  Brocky Cordis Paladin

DKK  0/0, DLK 0/0

Gratulujeme a přejeme skvělý rozjezd psí kariéry, moc se na Brokouška těšíme na Knížecím rybníku. Už je z něj pořádný psí mladík a zdá se, že i pěkně poslušný, každopádně na jeho adresu slyším samou chválu. Je zkrátka ZLATÝ.

Ale počkejte, to ještě není všechno!   Dostala jsem další zdravotní výsledek, tentokrát genetických testů na degenerativní myelopathii (DM)

Arne Cordis Paladin

Tested Genetically Normal

DM je ošklivé onemocnění postihující míchu, projevuje se až v druhé polovině psího života a způsobuje ochrnutí zadních končetin. Vzpomeňte pejsků s vozíčkem. Je to onemocnění genetické, prakticky neléčitelné.  Mutace genu se dá dnes zjistit pomocí testu DNA, tedy ze vzorku slin či krve.  Majitelé nového chovného psa tedy přistupují k chovu velice zodpovědně.  Doufám, že to případné nevěsty ocení heartyes.

26.dubna

Nemohli jsme si nechat ujít MVP České Budějovice (i  když zima tam byla vskutku psovská), drželi jsme palečky Arníkovi a ocenění VÝBORNÁ nás potěšilo, ale hlavně jsme měli čas sednout a probrat bonitaci a plány.  Arne pojede v létě se svým pánečkem a samozřejmě s námi na náš skvělý psí tábor v Lukové, takže se na prázdniny můžeme těšit ještě víc. Arne už je mohutný dospělý kluk, ale pro mě zůstává štěnětem. Jeho rozesmátá, úžasně sluníčková povaha je báječná, povahově je kopie Dixie, ale narozdíl od ní není žádný gaučák, ve sportu vyžívá a moc ho baví. Je příkladem, jak se krásně podařilo skloubit skvělé pracovní vlohy Arista s neuvěřitelnou a pevnou povahou Brzáneckého chovu.

Včera odpoledne dorazila úplně bombastická zpráva od paničky Brannynky. Branny Cordis Paladin zrovna odjížděla  od pana MVDr. Ekra  a její výsledek černé na bílém?

  DKK  0/0

Branny, kromě skvělého zdravotního výsledku, čekají velké pozitivní změny v rodině, takže na sebe budou mít s paničkou ještě více času, než dříve.  Moc jim gratulujeme a přejeme hodně hodně štěstí, které si celá rodina moc a moc zaslouží!

řádek-srdcí.gif

3. dubna

Tak tuto novinku jsem vám nemohla svěřit hned čerstvou, ještě byste na mě volali Apríl! Protože právě 1. dubna.... Prvního se totiž konaly bonitace hovawartklubu a jako jako první zbonitoval z našich štěňat:

ARNE CORDIS PALADIN

v první třídě chovnosti

s povahovým testem 96 bodů

řádek-srdcí.gif

Moc gratulujeme Arníkovi a jeho pánovi   a ovšemže se oslavovalo! Arne bude k vidění na MVP v Českých Budějovicích, tak doufám, že si ho nějaká ta nevěsta vyhlédne :)

 

8. března

Únor byl neskutečně úmorný, usídlila se u nás nějaká nekonečná viróza, která se vyznačovala tím, že ve chvíli kdy skončila opět začala. Proto se snažím ze všech sil přivolávat jaro. Někdo asi také, protože mi ozývají zájemci o štěňata. Nicméně naši chovku dlouhý čas žádné potomstvo nečeká, Dixie a Czakira si chtějí užívat zaslouženého středního věku a užít si ještě pořádný kus psiny. Každé holce jsem slíbila jeden vrh a máme splněno. Vždyť máme 12 štěňat a to je dost pro radost.

Dneska se musím hlavně pochlubit dárkem, který jsem dostala k MDŽ.

Brianda Cordis Paladin zvaná Endy navšívila pana MVDr. Ekra  a výsledek?

  DKK  0/0

Moc děkuji majitelům a jsem moc ráda za tak krásnou vlaštovku slibující jaro Broučkům.

24. ledna

Leden je letos konečně lednový, sníh nám zrovna moc nepřeje, ale mrzne slušně. Dixinku z toho mrazu trochu chytla záda, holt mám zhýčkané pokojové psíky. Tak jsem návštěvu veterináře pro jistotu spojila i s celkovou zdravotní prohlídkou a krevními testy a vyšel nám zdravý pes. Teda až na to hekání se zádíčkama a to spravilo pár prášků léčby.  Jak zjistil i Arcas, klíšťatům nějaké zima nevadí, kamarádky kočka také jedno donesla. Zima nevadí ani blechám, jak se ukázalo a tak už holky zdobí protibleší obojky.  To ta parazitální sezóna letos začíná skutečně nějak brzo.

16. ledna

Výstavní sezónu 2017 zahájil Ardálek a hned velký úspěch!

Ardal Cordis Paladin, MVP Nitra
sobota: V2. res. CAC
neděle: V1, CAC, res. CACIB
přiznán titul Slovenský šampion krásy

Gratulujeme Ardálkovi a hlavně paničce, která nese největší zásluhu, protože díky ní může Arďa své úspěchy sklízet. Jste borci!

13. ledna

(Ale fuj, doteď jsem netušila, že je pátek 13. , že jsem se do aktulky pouštěla. )

Kynologický rok jsme zahájily s Verunkou tradičně Sranda závodem. Počasí se snažilo nám tu radost zkazit a tak těžce nasněžilo a ještě mrzlo, takže letošní účast byla omezená. Verunka běhala s Dixie, já s Czakirou, nemohla jsem si nevzpomenout na časy, kdy Verča běhala s plyšovým psem, jak to uteklo a jak už teď ovládá opravdového psa. Nej-disciplína letošního roku byla Sedni-Lehni-Vstaň společně se psem.  A skóre bylo mizerné, Verunka mě porazila, moje kondička je úplně v háji a tak abych vzala za své předsevzetí se zase rozhýbat. Ale nálada byla výborná, všichni byli překvapeni sněhovou nadílkou a radost psů a dětí ze snížku byla nefalšovaná.

5. ledna

Zase jsme o rok moudřejší.  Máme bilancovat a plánovat.  Loňský rok byl krásně klidný, už jsem natolik pokročilá, že si toho umím nesmírně vážit. Zdraví se nás taky drží a to je další důvod k radosti. Všechna "štěňata" se mají báječně a přinášejí mi spoustu radosti. Děkuji všem za krásná vánoční a novoroční zpravodajství! Jakmile se budu malilinko nudit, doplním galerie. Prázdniny jsem využila hlavně k napravování toho, co je soustavně zanedbáváno, především jsme si hrály a chodily na dlouhé vycházky.  Všechny holky to přivítaly s nefalšovanou radostí! 

Pravděpodobně i letos zůstaneme v klidném režimu, psí holky už jsou ve věku, kdy o náročnější výcvik nestojí a chtějí si užívat raději pohodlnějšího, ale ne nudného psího života.  Ale i tak bychom opět moc rády vyrazily v létě na psí tábor, kde se nám nesmírně líbilo.  Nový přírustek do naší stanice neplánujeme, tím, že se Dixie a Czakira staly každá jednou matkou jsem si splnila svůj závazek, že každé štěňata dopřeji.  A dva psi jsou na zaměstnanou matku prvňáčka tak akorát.

Ale nebojte, o novinky se nám postará náš dorost! Vždyť Arátka dorostla do věku bonitací a Broučky čekají rentgeny,  bude to napínavé  a plné nových poznatků.

Ještě se musím pochlubit, že Arne Cordis Paladin byl v minulém zkouškovém období natolik šikovný, že počtem svých složených zkoušek získal 1. místo v soutěži o nejlepšího pracovního psa za rok 2016 ve své ZKO!